Jak
pečovat
o jaguu
na těle?
Čas čtení: 2 minuty

Stejně tak jako je tomu u henny, i u jaguy je potřeba věnovat pozornost tomu, jak se o ní starat. Správnou péčí totiž docílíte syté tmavé barvy a delší trvanlivosti.
Jagua je svou tmavě šedo-modrou barvou unikátní, zéjmena proto, že velmi připomíná klasické tetování. Leckdy tak přitáhne svou pozornost a okolí se velmi diví, že to není opravdové tetování, ale dočasná jagua. Aby však toto umělecké dílo zůstalo co nejdéle dokonalé, je potřeba vědět, jak o něj správně pečovat.
V tomto článku tak najdete jednoduché tipy, díky kterým si svůj jaguový vzor užijete v plné kráse co nejdelší dobu.
Zaschlou jaguu nechte na kůži působit 2-4 hodiny.
Vždy je lepší si malování plánovat tak, abychom ji ideálně smyli ještě před tím, než se půjdeme uložit k nočnímu spánku. A to hlavně proto, že je jagua vysoce barvivá a mohla by se vám případně obtisknout na jinou část těla. Pokud se to ale nedá naplánovat jinak, namalovaný vzor po jeho zaschnutí, přelepuji náplastí, díky které se už nebude dále obtiskávat.
Během doby, kdy máme jaguu přelepenou náplastí se vyhýbáme jakémukoliv fyzickému vypětí, abychom se pod náplastí nezpotili a nám se tak vzor nerozpil.
Po uplynulém čase nanesenou jaguu omyjeme vodou a mýdlem. Následně se však jako u henny vodě vyhýbáme a před každým plánovaným mytím si pomalované místo namažeme jakýmkoliv mastným krémem či olejem, aby se nám na kůži vytvořil mastný film a voda tak hůře pronikala do kůže (tím nám ji vysušovala a následně rychleji vymizela barva).
Plného zbarvení, tedy tmavé šedo-modré barvy (na tmavé kůži se vybarvuje až do černa) dosáhne jagua až po 12-24 hodinách. Nelekejme se tedy, že až jaguu poprvé smyjeme, nebude nejspíš vůbec vidět (anebo jen úplně lehce), vybarví se totiž v následujících hodinách.
Pozn.: Jaguový motiv nám na kůži nevytváří ochranný film a my se tak i pod ním můžeme opálit.
Nedřeme pokožku ručníkem, oblečením nebo jiným hrubým povrchem, aby se nám nesdírala svrchní vrstva kůže, v které se jagua nachází. V dobu, kdy na sobě máme jaguový motiv, si ani na daném místě neděláme peeling, pokud však již nechceme mizející hennu odstranit.
Stejně tak funguje i slaná voda, která v sobě obsahuje částečky soli a ty působí na kůži jako peeling.
Pravidelné mazání pokožky přírodními oleji nejenže prodlouží životnost hennového motivu, ale také zvýrazní jeho barvu.
Chlorovaná voda v bazénech, kosmetika s alkoholem či některé úklidové prostředky výrazně snižují životnost henny na kůži.