Jak
pečovat
o hennový motiv na kůži?
Čas čtení: 2 minuty
Po samotném malování je důležité věnovat pozornost tomu, jak se o hennu starat, aby vydržela co nejdéle a vybarvila se do krásně sytých tónů.
Správná péče totiž může výrazně ovlivnit to, jak dlouho nám henna na kůži vydrží a jak moc bude intenzivní. Věděli jste například, že henna nejlépe reaguje na teplo a hydrataci? A naopak časté mytí a mechanické tření pokožky ji dokáže její životnost výrazně zkrátit?
Níže se v pár bodech dozvíte nejen základní kroky péče, ale také tipy, jak hennu co nejdéle chránit před vyblednutím a co naopak rozhodně nedělat.
Henna pastu nechte na kůži působit co nejdéle, a to alespoň 4-8 hodin (ideálně však přes noc).
Čím déle henna pastu na těle budeme mít, tím intenzivněji se následně vybarví.
Po dostatečném působení henna pastu mechanicky odrolíme – nasucho nebo za pomoci oleje (nikdy ji neoplachujte).
Pokud jsme měli hennový motiv překrytý náplastí, tak celou náplast namažeme jakýmkoliv mastným olejem a ona tak půjde lépe sloupnout. Pokud nám na kůži i přesto zbyde trochu lepidla, dočistíme dalším olejem.
Plného zbarvení, tedy tmavé hnědo-červené barvy dosáhne henna až po 48 hodinách. Počítejme tedy s tím, že až henna pastu odrolíme z kůže, bude barva nejprve rezavě oranžová a tmavnout bude postupně. Je velice krásné tento proměnlivý proces pozorovat.
Pozn.: Hennový motiv nám na kůži vytvoří ochranný film a my se tak pod ním neopálíme. Budeme tak mít dvojité malování – jednou hennou a po druhé od sluníčka.
Pomalované místo chráníme před kontaktem s vodou nejlépe po dobu 24 hodin.
Poté před každým namáčením mažeme jakýmkoliv mastným krémem či olejem, aby se nám na kůži vytvořil mastný film a voda tak hůře pronikala do kůže (a tím nám ji vysušovala).
Slaná voda hennu vymývá o to víc, že v sobě obsahuje částečky soli, které na kůži působí jako peeling.
Pomalované místo se snažíme držet co nejvíce v teple a záměrně můžeme i více prohřívat. Pomáhá to také lepšímu probarvení henny.
Nedřeme pokožku ručníkem, oblečením nebo jiným hrubým povrchem, aby se nám nesdírala svrchní vrstva kůže, v které se henna nachází. V dobu, kdy na sobě máme hennový motiv, si ani na daném místě neděláme peeling, pokud však již nechceme mizející hennu odstranit.
Pravidelné mazání pokožky přírodními oleji nejenže prodlouží životnost hennového motivu, ale také zvýrazní jeho barvu.
Chlorovaná voda v bazénech, kosmetika s alkoholem či některé úklidové prostředky výrazně snižují životnost henny na kůži.